o Bibliotece

Salam alejkum wa rahamtullah wa barakatu

Nasza strona – czy też blog – powstała by umożliwić osobom zainteresowanym wypożyczanie książek związanych z tematyką islamu.  Jest to projekt o charakterze wolontarycznym i administrator wypożyczalni nie posiada z tytułu jej prowadzenia żadnych korzyści. Ewentualne przychody są w całości przeznaczone na powiększenie księgozbioru.

Zasady działania:

  1. Z biblioteki mogą korzystać wszyscy.
  2. Biblioteka znajduje się w Warszawie, jej działalność jest ograniczona możliwościami czasowo – miejscowymi prowadzącego.
  3. Biblioteka od każdej wypożyczonej pozycji pobiera zwrotną kaucję w wysokości uzależnionej od wartości i dostępności danej pozycji na rynku polskim.
  4. Jednorazowo można wypożyczyć 2 książki.
  5. Bezkosztowy czas wypożyczenia publikacji to dwa tygodnie – 14 dni.
  6. Za każdy kolejny rozpoczęty tydzień Biblioteka pobiera opłatę w wysokości 2 PLN, potrącaną z kaucji.
  7. Zniszczenie lub zagubienie publikacji zobowiązuje wypożyczającego do zaopatrzenia Biblioteki w identyczny egzemplarz publikacji.
  8. Wszystkie wypożyczone materiały muszą być zwrócone do Biblioteki najpóźniej na dwa tygodnie przed końcem roku kalendarzowego.
  9. Wypożyczenie pozycji poza Warszawą odbywa się za pośrednictwem Poczty Polskiej, na koszt wypożyczającego.
  10. Wszystkie pozycje udostępniane przez Bibliotekę objęte są prawami autorskimi. Kopiowanie czy powielanie w jakikowiek sposób jest zabronione pod rygorem odpowiedzianości karnej.
Reklamy
%d blogerów lubi to: